Android Auto - jak działa i na czym to polega?

Cześć

W dzisiejszym artykule przedstawimy Wam funkcję Android Auto, która możecie spotkać w wielu naszych radiach. W naszej ofercie znajduje się również specjalny moduł, pozwalający na korzystanie z Android Auto, nawet jeśli radio nie posiada wbudowanego modułu.

Czym jest Android Auto?

Wielu z Was zadaje sobie pewnie to pytanie. Czym jest Android Auto i do czego może mi się przydać? Już śpieszę z odpowiedzią. Android Auto jest aplikacją stworzona przez znaną nam wszystkim firmę Google. Stworzono ją w celu łatwego przesyłania obrazu (tzw. strumieniowanie) oraz zarządzania z urządzenia z systemem Android na inne urządzenie. Dzięki temu na ekranie urządzenia do którego przesyłany jest obraz możemy korzystać z nawigacji, odtwarzania plików, wysyłania i odczytywania SMSów, wykonywania połączeń komórkowych itp. Opcja ta jest niesamowicie przydatna w radiach, które nie posiadają wbudowanego Androida, jednakże dodaje nowe funkcje nawet, jeżeli urządzenie działa na systemie Android.

Zalety i wady

Tak jak wspomniałem. Android Auto posiada wiele zalet. Jak każdy produkt ma też swoje minusy o których zaraz będziecie mogli przeczytać. Oto zestawienie tych najbardziej znaczących zalet i wad:

+ możliwość wykorzystania mocy obliczeniowej telefonu przy wykorzystaniu ekranu stacji multimedialnej

+ możliwość przeglądania powiadomień oraz nowych wiadomości

+ intuicyjne menu

+ ciągły rozwój aplikacji

+ szybki dostęp do komend głosowych

+ współpraca z wieloma popularnymi aplikacjami

+ możliwość dokupienia zewnętrznego modułu dodającego tą funkcję do każdego radia z Androidem

+ dla samochodów ze stacjami bez fabrycznego Androida, ale wyposażonych w fabryczny moduł Apple CarPlay/Android Auto: możliwość dołożenia Androida poprzez specjalny interfejs (więcej informacji pod tym linkiem)

- brak możliwości bezprzewodowego podłączenia

- telefon podczas korzystania z tej funkcji może się powoli rozładowywać

- na ekranie pojawiają się jedynie powiadomienia oraz wiadomości, które przyszły podczas aktualnej sesji

Jak widać urządzenie to nie jest doskonałe, ale bilans zysków i strat jest zadowalająco dodatni. Co więcej różnica w cenie między radiem z Android Auto, a bez niego jest mała co powinno przekonać niezdecydowane osoby do wybrania tej oto stacji.

Lista urządzeń z Android Auto

Na koniec zaprezentuję listę urządzeń z naszej oferty, które posiadają Android Auto. Każdy dostępny produkt z omawianym modułem możecie znaleźć pod tym linkiem. Zdradzę Wam, że w niedalekiej przyszłości rozszerzy się ona o dodatkowe modele. Ale nie będę zdradzał więcej szczegółów.

Powiązane produkty

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Odpowiadasz na komentarz

Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania

Tutaj znajduję się nasza polityka Cookies