Cześć!

               W dzisiejszym artykule przedstawię Wam jak zamontować interfejs diagnostyczny OBDII ELM w Waszym aucie oraz jak poprawnie go połączyć z Waszym telefonem lub radiem 2 din na Androidzie. Artykuł ten będzie bardzo krótki jednak mam nadzieję że bardzo pomocny dla wszystkich czytających!

               Pierwszym krokiem którego musimy się podjąć jest znalezienie slotu OBDII w waszym samochodzie. Bardzo często znajduje się on pod kierownicą albo pod podłokietnikiem. Kiedy już go znajdziemy wsadzamy zakupiony ELM do tego slotu. Następnym krokiem jest podłączenie się przez bluetooth'a z interfejsem. Aby tego dokonać włączamy bluetooth'a i wyszukujemy naszego ELM. Kod do sparowania to "1234". Jeżeli uda nam się połączyć nasz telefon lub radio z ELM musimy pobrać aplikację Torque. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że wszystkie nasze stację, są w standardzie wyposażone w tą aplikację, jeżeli natomiast chcemy połączyć się z interfejsem diagnostycznym z innego urządzenia musimy pobrać bezpłatną wersję Torque Lite. Po pobraniu wchodzimy w Ustawienia -> Ustawienia adaptera OBDII -> Wybierz urządzenie Bluetooth. Otworzy nam się menu, w którym powinniśmy wybrać wcześniej połączone urządzenie. Od tego momentu powinniśmy dostawać wszystkie informację od interfejsu. 

               To by było na tyle. Mam nadzieję że pomogłem Wam tą krótką instrukcją. Gdybyście mieli jakiekolwiek problemy lub dodatkowe pytania, śmiało zadawajcie je w komentarzach pod artykułem. Odpowiemy na nie najlepiej jak potrafimy, a te ciekawsze opiszemy w nowym artykule! 

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Odpowiadasz na komentarz

Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania

Tutaj znajduję się nasza polityka Cookies