Rozwiązanie problemu z niedziałającymi aplikacjami

Cześć! Czy masz problem z uruchomieniem, działaniem i wyłączaniem się aplikacji takich jak Google Chrome czy YouTube? Jeśli twoja odpowiedź brzmi “tak” to znalazłeś się w odpowiednim miejscu - mamy na to rozwiązanie!

Zacznijmy od początku. Za problem opisany wyżej jest odpowiedzialny błąd po stronie Google. Przez niego aktualizacje aplikacji stoją w kolejce i nie chcą się ruszyć a to powoduje objawy opisane na początku tego artykułu. W kolejnych krokach pokażemy Ci jak rozwiązać ten problem. Na potrzeby tego artykułu poniżej znajdziesz film instruktażowy.

Krok 1: Przeprowadź ręcznie aktualizacje aplikacji Android System WebView oraz Google Chrome w Sklepie Play. Po tym zabiegu  aplikacje powinny zacząć auto-aktualizację. Jeśli jednak tak się nie stanie, przejdź do następnego punktu.

Krok 2: Sprawdź czy w ustawieniach Sklepu Play jest włączona opcja aktualizacji przy użyciu danych mobilnych. W Sklepie Play klikamy w prawym górnym rogu na nasz awatar > Ustawienia > Ustawienia sieci i sprawdzamy „Ustawienia pobierania aplikacji” oraz „Autoaktualizacja aplikacji”. W obydwóch przypadkach powinna być wybrana opcja „Przez dowolną sieć”. Jeśli ta opcja jest aktywna lub mimo aktywacji, aplikacje dalej nie zaczęły auto-aktualizacji - przejdź do kolejnego kroku.

Krok 3: Wyczyść pamięć podręczną aplikacji Sklep Play. Wejdź w Ustawienia > System > Więcej > Aplikacje > Sklep Play > Pamięć i pamięć podręczna i kliknij Wyczyść pamięć podręczną

UWAGA! Problem który opisujemy w tym artykule jest świeży i spotkaliśmy się również z sytuacjami gdzie powyższe instrukcje nie przyniosły oczekiwanego efektu lub problem ten powrócił.

W takim przypadku prosimy o wyszukanie w sklepie play aplikacji Android System WebView. Prosze odinstalować jego wszystkie aktualizację (przycisk “Odinstaluj”, a następnie w prawym górnym rogu wyłączyć funkcję “Automatycznej aktualizacji”. Takie rozwiązanie sprawdza się tylko w przypadku gdy 3 wcześniejsze kroki NIE przyniosą oczekiwanego efektu.

Po wykonaniu tych kilku kroków problem powinien zniknąć. Jeśli nasz poradnik pomógł lub chcecie abyśmy poradnik na inny temat związany z naszymi dedykowanymi nawigacjami zostawcie po sobie komentarz poniżej. Zachęcamy również do zobaczenia naszej oferty na stronie oraz do zaobserwowania nas na Facebooku gdzie żadna informacja Was nie ominie!

 

Komentarze (4)

  • Robert
  • 2024-03-06 16:25:36
  Witam posiadam Państwa radio do Vw Tourana. Od okolo 3 tygodni aplikacje yanosik auto mapa przestaly działać. Do tej pory wszystkie ustawienia mam w tryb reczny i wszystko sam aktualizuje. Problem wlasnie jest raczej z tym android system webview. Przywracajac ustawienia radia potem konfiguracja i blokada aktualizacji pobieranie wszystko recznie aplikacje dzialaja okolo tygodnia potem apki przestaja dzialac. Nie pobiera mi aktualizacji android system webview bo go nie widac w sklepie a nawet nie da sie usunac bo nie wyszukuje. Skoro dziala na ustawieniach fabrycznych przez tydzien to co sie dzieje ze przestaje dzialac ?
  • Marsdev.pl
  • 2024-03-07 10:53:02
  @Robert, tak, bo radio łączy się z Internetem - sklep play usuwa mu tą apkę i wsyzstko się wysypuje. To jest problem globalny, na wielu radiach z androidem jest to samo, Szukamy rozwiązania (czyli tak naprawdę pliku instalacyjnego do dobrego buildu apki Android System Web View). Musi to być koniecznie aplikacja Android System Web View (ze spacją między Web i View) z odpowiednim buildem.
  • Robert
  • 2024-03-07 20:59:37
  Witam chyba znalazlem rozwiązanie, ktore jeszcze musze potestowac. Po przywróceniu radia do ustawien fabrycznych zmiane jezyka daty itp wstepnej szybkiej konfiguracji konta google blokuje kopie zapasowa + synchronizacje ustawien. Pobiera mi nowy sklep play i zmieniam opcje aby nie aktualizowalo mi aplikacji samo. Nastepniej opcje radia / aplikacje / pokaz wszystkie / prawy gorny róg/ pokaż aplikacje systemowe szukamy Android system webview pisze razem w Px5 wchodzimy do aplikacji ostatnia pozycja informacje o aplikacji i dostajemy info ANDROID SYSTEM WEBVIEW 77.0.3865.92 - ta wersja dziala " yanosik automapa itp " cofamy sie do opcji dane komórkowe i wifi szukamy " dane w tle i wyłączamy ta opcje. Od teraz nie pobierze juz nam innej wersji softu.. mi po jedym wylaczeniu radia juz wgralo 122.0.6261.105 - i przestaje działać yanosik automapa i inne aplikacje do tego google chrome czy inne przegladarki. Moge podesłać zdjęcia z ustawien aplikacji
  • Robert
  • 2024-03-07 21:07:37
  Google nie tyle co kasuje nam apke z radia co na sile wysyla aktualizacje nowej wersji 122.0.6261.105. Sami jak by nie mozemy jej pobrac i wyszukac ale majac ja w radiu wgrana z systemem bedzie nam pobieralo aktualizacje. Jedyba opcja to blokada danych w tle aplikacji tak zeby nie pobralo nam softu. Jeśli z wyłączona opcja nie pobierze nam nic nowego to wszystko bedzie działać. Warto przetestowac to na kilku radiach z różnymi wersjami androida i wersjami android system webview

Nowy komentarz

Odpowiadasz na komentarz

Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania

Tutaj znajduję się nasza polityka Cookies