Kalibracja ekranu dotykowego w radiach z serii SMD

Cześć! Czasami zdarza się że elektronika lubi przestać działać prawidłowo i tak jak w przypadku dzisiejszego poradnika zdarza się że ekran dotykowy przestaje działać tak jak należy, zaczyna źle odczytywać nasze gesty lub w ogóle nie reaguje na nasze palce.

Zanim skontaktujecie się z nami w sprawie awarii dotyku warto spróbować wykonać kalibrację ekranu dotykowego. W tym wpisie pokażemy Wam dwa sposoby wykonania kalibracji krok po kroku. Oto pierwszy z nich:

Krok 1: Na powierzchnię ekranu uruchomionego radia przyłóż pięć palców na 10 sekund. Po tym czasie powinna pojawić się czarna plansza z białym plusikiem w lewym górnym rogu ekranu.

Krok 2: Zaczynając od wcześniej wspomnianego lewego górnego rogu dotknij biały plusik na ekranie. Następnie dotykaj po kolej plusik w kolejnych miejscach w których się pojawią.

Krok 3: Po dotknięciu plusa na środku ekranu radio powinno wrócić do ekranu głównego i wyświetlić komunikat „Calibration complete”. Radio powinno już mieć prawidłowo skalibrowany dotyk. To wszystko!

Teraz przedstawimy Ci sposób drugi. Przy tym wariancie można wspomóc się myszką wpinaną w port USB aby dotrzeć do menu kalibracji. Zaczynamy!

Krok 1: Wchodzimy w USTAWIENIA, następnie w zakładkę FACTORY i wpisujemy kod: 8888.

Krok 2: Szukamy pozycji „21: Touch calibration” i wchodzimy w nią.

Krok 3: Wykonujemy te same działania co w kroku 2 w pierwszym sposobie!

Krok 4: Po dotknięciu plusa na środku ekranu radio powinno wrócić do ekranu głównego i wyświetlić komunikat „Calibration complete”. Radio powinno już mieć prawidłowo skalibrowany dotyk!

Jeśli przedstawione sposoby nie pomogły, skontaktuj się z nami. To oznacza, że ekran dotykowy uległ uszkodzeniu i wymaga interwencji naszego serwisu. Jeśli nasz poradnik pomógł lub chcecie abyśmy przygotowali poradnik na inny temat związany z naszymi dedykowanymi nawigacjami zostawcie po sobie komentarz poniżej. Zachęcamy również do zobaczenia naszej oferty na stronie oraz do zaobserwowania nas na Facebooku gdzie żadna informacja Was nie ominie!

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Odpowiadasz na komentarz

Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania

Tutaj znajduję się nasza polityka Cookies