Konfiguracja CANBUS w radiu z serii SMD

Cześć! Czy właśnie zainstalowałeś nasze radio w swoim samochodzie ale nie działa ci sterowanie z kierownicy lub pokazywanie otwartych drzwi na ekranie? Może nie widzisz komunikatów zmiany ustawień klimatyzacji na radiu? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco to znaczy że masz nie skonfigurowany CANBUS w ustawieniach! 

Właściwie co to jest ten CANBUS? Już Wam wyjaśniamy! W skrócie umożliwia radiu samochodowemu z systemem Android komunikację z magistralą CAN pojazdu. Magistrala CAN przekazuje różnego rodzaju informacje z różnych podzespołów samochodu. Dzięki temu radiom z systemem Android można dostarczać informacje o stanie pojazdu, przesyłać informacje z różnych podzespołów i czujników, czy też przesyłać informacje z przycisków na kierownicy.

Teraz w kliku krokach pokażemy jak poprawnie skonfigurować CANBUS w radiu! Na początek będziemy potrzebować dwóch rzeczy: modelu radia/ramki oraz tabeli z poprawnymi ustawieniami. Tabelę można znaleźć w instrukcji obsługi oraz na filmie po zatrzymaniu w odpowiednim momencie. Z kolej model radia/ramki znajdziemy na opakowaniu lub na samym radiu. Jeżeli już mamy te dwie rzeczy możemy przejść do konfiguracji! 

Krok 1: Na początek musimy połączyć radio z Internetem. Możemy to zrobić poprzez Wifi lub wbudowany modem LTE.

Krok 2: Następnie wchodzimy w CAR SETTINGS do zakładki FACTORY i wpisujemy kod: 8888.

Krok 3: Wybieramy pierwszą opcje CAR MODEL. Na potrzeby tego poradnika skonfigurujemy radio z ramką KXPASSAT101001. Korzystając z tabelki umieszczonej w instrukcji oraz na filmie szukamy odpowiednią ramkę i odpowiednie ustawienie dla niej. Mając już te informacje wybieramy odpowiednią konfigurację. Po wybraniu akceptujemy zmianę CANBUSA i czekamy aż zniknie okno konfiguracji.

Krok 4: Teraz musimy uruchomić radio ponownie. Pociągamy za górną belkę i w menu wybieramy opcję REBOOT. Czekamy aż radio uruchomi się ponownie.

GOTOWE! Mamy poprawnie skonfigurowany CANBUS! Po wykonaniu tych kilku kroków od teraz np. sterowanie z kierownicy powinno już działać poprawnie! Jeśli nasz poradnik pomógł lub chcecie abyśmy poradnik na inny temat związany z naszymi dedykowanymi nawigacjami zostawcie po sobie komentarz poniżej. Zachęcamy również do zobaczenia naszej oferty na stronie oraz do zaobserwowania nas na Facebooku gdzie żadna informacja Was nie ominie!

 

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Odpowiadasz na komentarz

Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania

Tutaj znajduję się nasza polityka Cookies