Czy da się zamontować radio 2DIN w starym modelu samochodu?

Obecne rozwiązania w postaci stacji multimedialnych zapewniają kierowcom wysoki komfort odbioru i obsługi, dlatego decydują się na wymianę. Jednak właściciele starszych aut, zastanawiają się czy będą mieli możliwość zamontowania nowoczesnego radia 2DIN.

Czy da się zamontować radio 2DIN w starym modelu samochodu?

Odpowiedź jest jedna – tak, radio 2 DIN uda się zamontować w starym modelu samochodu. W popularnych na rynku pojazdach jeżdżących po naszych drogach jak Opel, Toyota, Skoda, Suzuki, Ford, BMW, Audi, Alfa Romeo, VW, Hyundai itd. można z powodzeniem wykonać taką operację. Nie będzie problemu z wymianą radia zamontowane fabrycznie 1DIN na większy model, czyli 2DIN. Jak to zrobić? To proste potrzebna będzie do wykonania tego zadania odpowiednia ramka montażowa oraz konkretne akcesoria. Ważne! Kupując radio samochodowe nie należy sugerować się tylko niższą ceną, ponieważ urządzenie niższej jakości szybko ulega awarii a jego naprawa może wiązać z długim poszukiwaniem serwisu, który dokona naprawy gwarancyjnej. Gra nie warta świeczki. Lepiej kupić dobrej jakości multimedialne radio 2 DIN posiadające duży ekran, które jest proste w obsłudze i będzie można podłączyć do niego telefon lub kamerę cofania.  

Od czego zależy wybór radia 2 DIN do starego samochodu?

Głównie zależy to od posiadanego modelu auta, chodzi o rozmiar otworu montażowego. Podstawowy rozmiar 1DIN znajduje się w większości modeli pojazdów. W przypadku, gdy zmieniarka CD lub półka znajduje się pod odtwarzaczem, oznacza to, że producent uwzględnił ewentualność zamontowania radia także w formacie 2DIN. Jest to duże udogodnienie, ponieważ takie radio będzie obsługiwało interfejs Bluetooth, tuner TV, nawigację GPS czy kamerę cofania. Właściciele starszych modeli samochodów mogą wybrać nowoczesny model z wysuwanymi wyświetlaczami i wieloma praktycznymi funkcjami.

Warto zainwestować w modele z wbudowanym modułem Wi-Fi, Bluetooth, zestawem głośnomówiącym z wbudowanym mikrofonem i dodatkowymi wejściami USB. Nowoczesne radia multimedialne 2 DIN posiadają pamięć nazw stacji, działają z każdym smartfonem na Android lub iOS. Ponadto kierowca ma możliwość sterowania radiem z kierownicy, ponieważ odbiornik jest kompatybilny z cyfrową magistralą samochodu.

Czy takie radio 2 DIN będzie można zamontować do starego samochodu? Jak najbardziej, np. radio 2DIN Android 10 przeznaczone do samochodu Opel można zamontować w wielu starszych modelach chociażby Astra, Combo, Vivaro z 2001 roku, Vectra C z 2003, Signum z 2003 roku itd. Kierowca będzie mógł zainstalować każdą aplikację, na przykład: AutoMapa, Google Maps, Yanosik, Facebook, Skype, gry i wiele więcej.

stacje multimedialne

Jak wybrać odpowiednie radio 2DIN do swojego samochodu?

Każdy właściciel samochodu chciałby mieć kilku asystentów, którzy nie tylko bawiliby go w czasie podróży, ale także opiekowaliby się nim w dosłownym tego słowa znaczeniu. Multimedialne radia 2 DIN potrafią jednocześnie wykonywać wiele czynności, które umilą jazdę samochodem, podpowiedzą jak ją zabezpieczyć i uratują auto przed wieloma problemami. Wymiana fabrycznie zainstalowanego odbiornika może znacznie poprawić jakość dźwięku muzyki i rozszerzyć funkcjonalność samej jednostki głównej. Nowoczesne radia samochodowe mają duży wyświetlacz, wbudowaną nawigację GPS, możliwość dostępu do Internetu oraz szereg innych przydatnych funkcji. W tej chwili radio 2 DIN w starym samochodzie stało się nie tylko urządzeniem do odtwarzania muzyki, ale pełnoprawnym centrum multimedialnym. A to dzięki bardziej zaawansowanemu systemowi operacyjnemu Android, procesorom 4,6 lub 8 rdzeniowym, odpowiedniej pamięci RAM i ROM itd.

Przykład wysokiej jakości radia 2 DIN do starego samochodu

Czym charakteryzuje się radio 2 DIN? To ceniony przez użytkowników dotykowy wyświetlacz 8” o funkcjonalnym rozmiarze. Stacja multimedialna opiera się na Android 10, można zainstalować ważne dla siebie aplikacje np. Yanosik, Automapę, Facebooka i wiele innych. Odbiornik wyposażony jest w procesor RockChip: ARM Cortex 4-rdzeniowy 1.5GHz 64bit i 2-rdzeniowy 1.8GHz 64Bit. Producent zastosował płytę główną PX6 oraz pamięć RAM/ROM - 4/64GB.

Posiada wbudowane moduły: Wi-Fi, Bluetooth a także ma wyjście HDMI, 3 wejścia USB i zestaw głośnomówiący z wbudowanym mikrofonem oraz mikrofonem zewnętrznym. Radio posiada także 2 słoty kart Micro SD. Użytkownik ma możliwość podłączenia kamery cofania a także rejestratora jazdy a ich obsługa odbywa się z ekranu nawigacji. To tylko przykład możliwości radia Din, 2 które jest odpowiednie do zainstalowania w starych modelach samochodów Passat z lat 2003, Golf Plus, Tourans z 2003 roku, Caddy z 2004 roku, Jetta z 2005 roku, EOS z 2006 roku, Skoda Octavia II i Fabia II z 2004 roku, Seat Toledo III z 2004 i wielu innych. Dokładne informacje na temat pełnej oferty sklepu będącego bezpośrednim importerem modeli odbiorników 2 DIN, można znaleźć na stronie internetowej lub skorzystać z pomocy personelu sklepu stacjonarnego we Wrocławiu. Sprzedawana elektronika nie posiada wad, oferowane są radia tylko nowe z instrukcją obsługi w języku polskim i gwarancją.  

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Odpowiadasz na komentarz

Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania

Tutaj znajduję się nasza polityka Cookies