Jaką kamerę cofania wybrać?

W tym artykule postaramy się podpowiedzieć, jaka opcja będzie dobrym wyborem i na co zwrócić uwagę kupując odpowiedni model kamery cofania. Gotowi?

Dlaczego kamera cofania to dobry wybór?

Miasto pełne samochodów, a my musimy zaparkować w niezwykle wąskiej szczelinie, do tego tyłem lub robiąc zatoczkę. Nawet najlepszy kierowca często traci nerwy i ma problemy z tym, aby odpowiednio to auto zaparkować. W takich sytuacjach idealną okazuje się być kamera parkowania, która to znacząco może ułatwić codzienne użytkowanie samochodu. Jeśli auto takiej nie ma, podstawą jest wybór tej odpowiedniej, która będzie w stanie pomóc najbardziej nawet doświadczonym stażem kierowcom, poradzić sobie z różnego rodzaju problemami na drodze. Takie kamery montuje się na tablicy rejestracyjnej pojazdu. Mogą one być zamontowane zarówno w samochodach osobowych, jak również w dostawczych. Mogą sprawdzić się w autobusach, busach, autach z przyczepami i kamperami. Każdy, kto chce poprawić sobie komfort parkowania, na pewno w takie urządzenie powinien zainwestować.

Czym jest kamera cofania?

Kamera cofania jest to urządzenie, którego celem jest pokazywanie obrazu, jaki znajduje się za pojazdem, tak, aby ułatwić kierującemu jazdę do tyłu. Przy zakupie odpowiednich produktów, konieczny jest wybór kamery, jak również i ekranu LCD, który ten obraz będzie mógł wyświetlać. Taki ekran może być montowany fabrycznie lub po prostu istnieje możliwość umieszczenia go na desce rozdzielczej. Jak więc taka kamera w aucie działa? Czy jest ona włączona przez cały czas trwania podróży? Nie, włącza się ona po wrzuceniu biegu wstecznego. W przypadku samego podłączenia, można wybrać model bezprzewodowy lub przewodowy. Które rozwiązanie jest lepsze? Choć wydawać by się mogło, że opcja z kablami to dużo gorsze rozwiązanie, w rzeczywistości, w praktyce sprawdza się dużo lepiej. Jest bowiem w stanie zapewnić płynność obrazu, redukuje do minimum ilość pojawiających się szumów, a do do tego zapewnia dokładną transmisję danych. Jedyny problem to sam montaż, ale jeśli odpowiednio do niego podejdziemy, okaże się, że nie taki diabeł straszny, jak go malują. A co z bezprzewodowymi kamerami? Te oczywiście są bardzo łatwe w samym montażu, ale jeśli zostaną źle dobrane do konkretnego pojazdu, nie będą tak efektywne, jak te przewodowe. 

kamera parkowania

Jakie parametry są ważne przy zakupie kamery?

Planując zakup kamery, istotną rolę odgrywają pewne parametry, które wpływają znacząco na jakość konkretnego urządzenia. Podstawą jest na pewno szerokokątny obiektyw, który powinien mieć co najmniej 120 stopni. Tylko wtedy można uzyskać stosunkowo dobrą widoczność. Jeśli chodzi o matrycę, tutaj istnieje wybór jednej z dwóch opcji. CMOS, który działa szybciej, ale zapewnia słabszą jakość obrazu oraz CCD, który jest jest wolniejszy, ale zapewnia zdecydowanie lepszy obraz. Niezbędne jest także i to, aby kamera była światłoczuła, bowiem tylko wtedy będzie możliwe uzyskanie odpowiedniego obrazu, także po zmroku. Co jeszcze? Na pewno ważną rolę odgrywa jej wodoodporność, a więc wskaźnik IP, który im będzie wyższy, z tym lepszym produktem będziemy mieć do czynienia. Może on wynosić od 0 do 8. Wiadomo, że taka kamera narażona jest na różnorodne warunki atmosferyczne. Aby mogła ona spełniać swoje zadania i role, w tej kwestii musimy wybrać jak najlepsze rozwiązanie. 

Rankingi kamer cofania

Rynek ma nam do zaoferowania bardzo dużo produktów, jeśli w grę wchodzą kamery cofania. Klient, który nie ma stosunkowo dużej wiedzy na ich temat, z pewnością stoi przed nie lada problemem, jaka opcja może okazać się dobrym rozwiązaniem. Oczywiście kluczowe znaczenie niemal dla wszystkich ma cena i to od niej zależy, co okaże się być sprawdzone i warte wyboru. Jedną możemy kupić za nieco ponad 100 zł, inna będzie kosztowała nas 399 zł, a jeszcze inna warta jest 1000 zl. Dobrym wyborem jest ranking, na podstawie którego można w jednym miejscu sprawdzić wszystkie najważniejsze parametry, porównać ceny i na tej podstawie wybrać model, który właśnie w naszym aucie okaże się być tym idealnym.

Dawniej kamera cofania była luksusem, na który mogły pozwolić sobie tylko najlepsze auta i klienci mający większe pieniądze. Dziś można kupić takie kamery wraz z ekranem LCD, na które tak naprawdę stać każdego. Wystarczy tylko postawić na odpowiedni sklep z szeroką ofertą w tej właśnie kategorii, a z pewnością każdy otrzyma takie rozwiązanie, jakie tylko będzie w stanie spełnić jego oczekiwania i potrzeby. Jedno jest pewne - producenci oferują tak wiele propozycji, iż wśród nich na pewno każdy, nawet najbardziej wymagający klient, znajdzie coś dla siebie. 

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Odpowiadasz na komentarz

Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania

Tutaj znajduję się nasza polityka Cookies