Stacja multimedialna - dlaczego warto na nią postawić?

Radia samochodowe już dawno przestały służyć wyłącznie odtwarzaniu muzyki. W tym momencie spełniają się w wielu innych rolach, wychodząc naprzeciw trendom współczesnych kierowców. Ci bardzo chętnie korzystają z map, sięgają po aplikacje ostrzegające ich o zagrożeniach na drodze, ale też kontrolują wszystko to, co dzieje się wokół nich przy użyciu zamontowanych w aucie kamer (nie tylko tych służących do cofania). Właśnie dlatego producenci stacji multimedialnych stawiają na ich uniwersalność i wszechstronność, zamykając to wszystko w obrębie jednego urządzenia. Pozwalają zatem zapomnieć o obsługiwaniu telefonu podczas jazdy (swoją drogą, niebezpiecznym i nie do końca legalnym) i postawić na znacznie wygodniejszą i bezpieczniejszą opcję.

Stacje multimedialne bazujące na systemie operacyjnym Android posiadają pełną integrację z usługą najbardziej rozbudowanej nawigacji na świecie (tej od Google'a). Te nowsze wspierają również obsługę asystenta, dzięki czemu poruszanie się po nich jest jeszcze wygodniejsze, bo może odbywać się przy użyciu komend głosowych.

Uwaga! Warto mieć świadomość tego, że produkt produktowi nierówny, a jedna stacja może diametralnie różnić się od drugiej. Właśnie dlatego należy kupować wyłącznie produkty zaufanych marek, pochodzące z solidnych i godnych zaufania sklepów. Wtedy też można mieć pewność, że na stacji będzie można polegać.

Radio 2 DIN zajmuje dwa razy więcej miejsca, niż radio o rozmiarze 1 DIN ale jest wyposażone w większy ekran, wygodniejszy oraz jeszcze bardziej praktyczny. Ekran ten bowiem lepiej wykorzystuje kamerę cofania, ale też pozwala na wygodniejszą obsługę podstawowej aplikacji android auto. Jeżeli zatem ma się taką możliwość, to właśnie na niego warto postawić.

Stacja multimedialna - jak ją zamontować?

Montaż nowoczesnych stacji multimedialnych nie należy do najtrudniejszych - jeśli oczywiście sięgnie się po rozwiązanie dedykowane konkretnemu pojazdowi. Takie właśnie oferujemy, sprzedając radia gotowe do montażu w systemie plug & play. Wyposażone są we wszelkie wymagane do tego akcesoria - nie wymagają ramek i zawierają w sobie niezbędne kostki i odpowiednio do tego przystosowane złącza.

Montaż odbywa się w sposób bezinwazyjny i sprowadza się do:montaż radio 2 din

  • Wyciągnięcia starego radia fabrycznego oraz ewentualnie okalającej go ramki (zależnie od modelu). Kupując stację dedykowaną, krok ten ogranicza się do wyciągnięcia radia fabrycznego i zazwyczaj nie wymaga do tego wielu dodatkowych narzędzi.
  • Usunięcia ze stacji multimedialnej zabezpieczeń, które zazwyczaj wkręcane są w celu zabezpieczenia napędu CD w transporcie. Należy przy tym podążać za instrukcją obsługi. Zabezpieczenia gwarantują nienaganny stan stacji jeszcze przed zamontowaniem jej w aucie.
  • Włożenia stacji multimedialnej w miejsce radia fabrycznego - jeśli jest ona dedykowana konkretnemu modelowi auta (a takie sprzedajemy), będzie idealnie pasowała w jego miejsce.
  • Przykręcenia anteny WiFi oraz zamocowania anteny GPS w miejscu jak najbliższym szybie czołowej.
  • Wstępnej konfiguracji, która została zaprezentowana w sposób najbardziej intuicyjny na ekranie urządzenia. Po technicznym zamontowaniu zestawu warto sprawdzić działanie wszystkich systemów, w tym car audio i innych. Można to zrobić klikając przycisk dedykowany któremuś z nich, albo też posługując się ekranem dotykowym. Przed zakręceniem i ostatecznym zamocowaniem radia we wnęce, warto sprawdzić wszystkie funkcje i działanie systemu. 
  • Podłączenia telefonu, który może współtworzyć zestaw głośnomówiący, albo też pełnić inną rolę powiązaną z obsługą całej stacji. Ta może służyć chociażby do odbierania połączeń głosowych.

Warto wiedzieć: montaż stacji multimedialnych mniej renomowanych marek, zazwyczaj wysyłanych bezpośrednio z Chin, może przebiegać w inny, bardziej skomplikowany sposób. Warto więc kupować tego typu urządzenia w sklepach gwarantujących jakość i pochodzenie bezpośrednio od producentów. 

Podsumowanie

Radio samochodowe 2 DIN stanowi aktualnie jedno z najnowocześniejszych, a zarazem najbardziej praktycznych rozwiązań do samochodu kierowcy ceniącego sobie wygodę i ułatwienia na drodze. Decydując się na nie warto wiedzieć, dlaczego króluje ono na tle podobnych technologii, ale też jak je zamontować, by w najlepszy sposób spełniało swoją funkcję, a zarazem wpasowywało się w wygląd kokpitu auta, do którego trafi. Prawidłowy jego montaż pozwoli czerpać pełnię z dawanych przez nie możliwości. Nie jest przy tym czymś wybitnie trudnym. Zwłaszcza przy systemach instalowanych w modelu plug & play, bardzo przyjaznym względem niedoświadczonego i "nietechnicznego" użytkownika.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Odpowiadasz na komentarz

Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania

Tutaj znajduję się nasza polityka Cookies