Cześć!

              Z tej strony Dominik z Marsdev.pl, w dzisiejszym artykule, postaramy się pomóc w wyborze stacji multimedialnej. W naszej ofercie znajdziecie wiele modeli dedykowanych stacji. W wielu przypadkach można na pierwszy rzut oka zobaczyć czym takie stacje się różnią. Jednak jest wiele przypadków, że z pozoru takie same radia 2 din mają różną cenę. Postaram się wytłumaczyć, czym takie stację się różnią oraz które radio będzie dobrym wyborem. Także zaczynajmy!

Logo_WIndows
              Radia z Windows’em to sekcja budżetowa. Jeżeli nie zależy nam na wgrywaniu dodatkowych aplikacji, ani na najnowszych podzespołach, to te radia są właśnie dla nas. Pozwalają one na odpalenie radia, nawigacji, a nawet paru gier, które umilą czas w korku (Firma MarsDev.pl nie zaleca tego pytu czynności). Oczywiście zachowujemy tutaj możliwość sterowania z kierownicy, zmianę loga, odtwarzanie muzyki przez bluetooth oraz funkcję zestawu głośnomówiącego, odtwarzanie filmów z pendrive’a czy też obsługę kamery parkowania. Zachowujemy również możliwość sterowanie z kierownicy, a jeżeli w aucie są zamontowane fabryczne czujniki cofania, to ich wizualizacja również będzie pokazywana. To samo tyczy się wizualizacji otwartych drzwi, przebiegu pojazdu, ilości paliwa itp. Pula aplikacji jakie można zainstalować na tym urządzeniu jest ograniczona, co może być dla niektórych minusem. Możliwe jest również sprawdzenie podstawowych informacji o aucie, no ale na tym możliwości radia się kończą. Jego wielką zaletą, tak jak wcześniej wspomniałem jest cena. Jeżeli jesteście ciekawi cen takich stacji w naszym sklepie, to zapraszamy do naszego sklepu.

              Przejdźmy teraz do specyfikacji radia z Win CE. W środku takiego radia znajduje się 2 rdzeniowy procesor MTK3360 Dual Core o taktowaniu 830 MHz, 512 MB RAM. Taka specyfikacja pozwala na płynne działanie radia. Zainstalowany system nie obciąża stacji aż tak jak Android, co sprawia że przy gorszych  parametrach wewnętrznych radio działa równie płynnie. Warto również dodać, że radio włącza się do 5 sekund, w tym obszarze Windows CE góruje nad Androidem.


Radio_z_WinCE

Radio z Windows CE

Logo_Android

Radia z Androidem są o wiele bardziej funkcjonalne od tych, które omowiłem przed chwilą. Dzięki dostępowi do Google Play możemy cieszyć się aplikacjami znanymi nam z telefonu w naszym aucie. Jesteście fanami YANOSIK’a? A może nie wyobrażacie sobie jazdy bez Google Maps? Na tych stacjach możecie zainstalować dowolną nawigację i cieszyć się nią tak, jak cieszyliście się nią do tej pory. Możliwość instalacji YouToube’a lub Spotify sprawiają, że slot na kartę SD, albo wejścia USB będzie można zagospodarować inaczej niż na muzykę. O możliwościach tego radia można by było napisać referat. Każda aplikacja, która znajduje się na Google Play rozszerza te możliwości, a tych aplikacji jest naprawdę sporo. Poza opcjami personalizacji istnieją też możliwości wbudowane m.in. obsługa DAB+, obsługa interfejsu OBD ELM, sprawdzenie ciśnienia w oponach, odbiór telewizji cyfrowej DVB-T, obsługa modemu, rejestratora jazdy czy też kamery cofania. Akcesoria potrzebne do tego nie znajdują się w zestawie, jednak można je dokupić na naszej stronie w dziale AKCESORIA.

Teraz pora na parametry wewnętrzne. Nasze radia możecie znaaleźć w kilku wersjach:

  • Stacje z 4 rdzeniowym procesorem, 2 GB RAM, 16 GB pamięci wewnętrznej ROM:

a)      z DSP
b)     bez DSP

  • Stacje z 8 rdzeniowym procesorem:

a)      4 GB RAM, 32 GB pamięci wewnętrznej
b)     4 GB RAM, 64 GB pamięci wewnętrznej

              Jak widzimy wybór jest o wiele większy niż w stacjach z Windowsem. Takie parametry pozwalają na płynne korzystanie z Androida. Stacje te w porównaniu ze stacjami z Windowsem są droższe, a ich ceny różnią się od siebie. Najlepszym sposobem na ich sprawdzenie będzie zapoznanie się z  ofertą naszego sklepu.

 

Radia z Androidem 9 mają funkcję „Screen Split” tzw podzielonego ekranu. Można jednocześnie mieć 2 aplikacje na ekranie: np. Google Maps po lewej stronie, Spotify po prawej lub inne aplikacje.

Radio_z_Androidem

Radio z 8 rdzeniowym procesorem, chipset PX5

Porady ogólne

Na koniec, dam Wam parę rad ogólnych. Stosować je należy przy zakupie stacji z Androidem, ponieważ bardzo łatwo w dzisiejszych czasach, kupić tanie radio, które nie posłuży Wam na długo. Na co więc zwrócić szczególną uwagę, aby nie kupić przysłowiowego kota w worku?

Rodzaj chipsetu

              Bardzo często na rynku pojawiają się oferty stacji zbudowanych na chipsetach MTK. Są to bardzo tanie chipsety, które nie nadają się do używania ich w stacji z Androidem, do tego dość często się grzeją. W naszych radiach używamy solidnych japońskich i tajwańskich, markowych podzespołów. Stację zbudowane są na chipsetach PX30 oraz PX5. Zalecamy Wam szukać stacji właśnie z tymi chipsetami, ponieważ są to najlepsze dostępne na rynku podzespoły, które pozwalają na sprawne użytkowanie stacji z Androidem. Najlepiej przed samym zakupem zapytać się kupującego o chipset, a najlepiej jeżeli dostarczy on Wam screena, który to potwierdzi. Zdradzę Wam, że już za niedługo na naszym blogu znajdziecie porównanie działania stacji na różnych chipsetach, tak abyście mogli dokonać lepszego wyboru podczas zakupu.
 

Wystawianie paragonów oraz faktur

Z pozoru nieistotna sprawa, jednak warto na to zwrócić uwagę. Wystawienie dowodu zakupu, może świadczyć o legalności pochodzenia towaru. W naszym sklepie możecie dostać zarówno paragon, fakturę VAT lub paragon imienny.

Serwis

Tutaj nie muszę się rozpisywać. Jeżeli sprzedawca nie posiada serwisu znajdującego się w jego okolicy, lub chociaż na terenie Polski, oznacza to, że po oddaniu towaru na ewentualną gwarancję, będziecie musieli długo czekać na naprawę. Zanim radio doleci do Chin, tam zostanie naprawione i odesłane, minie naprawdę sporo czasu. Kupując w naszym sklepie macie pewność, że radio będzie naprawiane na miejscu, w naszym serwisie znajdującym się we Wrocławiu. Warto pamiętać, że wysyłki realizujemy w 24h, więc po naprawie stacji, znajdzie się ona u Was na następny dzień (oczywiście nie licząc świąt i weekendów).

Stare_zdjęcie

Podsumowanie

Podsumowując, wybór stacji zależy w zupełności od nabywcy. Jeżeli nie zależy mu na dodatkowych możliwościach lub ma ograniczony budżet, wybrałbym stację z Windowsem. Jednak jeżeli chce mieć możliwość personalizacji radia pod swoje potrzeby to polecałbym jednak stację z Androidem, bo za niewielką dopłatą otrzyma ogrom możliwości. W komentarzach możecie napisać którą stację wolicie i dlaczego, opisać swoje doświadczenia ze stacjami z Windowsem lub z Androidem lub zadawać pytania, na które będziemy się starać na bieżąco odpowiadać, a na te ciekawsze odpowiemy w osobnym artykule. Zapraszamy do przeczytania naszego wcześniejszego artykułu: dlaczego moje radio rozładowuje mi akumulator?

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Odpowiadasz na komentarz

Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania

Tutaj znajduję się nasza polityka Cookies