FAQ - Najcześciej zadawane pytania dotyczące nawigacji 2din z Androidem

Pytania ogólne

Czy dostanę FV23% albo paragon fiskalny?
Tak, do każdego zakupu dołączamy dowód zakupu w postaci paragonu fiskalnego albo faktury VAT.
W jakim terminie wysyłacie paczki po zakupie?
Zamówienia złożone do 12:00 od poniedziałku do piątku wysyłamy w tym samym dniu.
Czy wysyłacie przesyłki za pobraniem?
Tak, wysyłamy zamówienia za pobraniem
Czy muszę zakładać konto w sklepie?
Nie, nie jest to konieczne. Potrzebujemy tylko danych do wysyłki i danych kontaktowych.
Czy mogę odebrać zamówiony towar osobiście?
Tak, pewnie. Jest możliwość odbiorów osobistych po wcześniejszym kontakcie z nami.
Czy wysyłacie paczki za granicę?
Tak, wysyłamy, jednak ceny dostawy trzeba ustalać z naszymi konsultantami.
Co mam robić, jeśli dostałem wadliwy towar?
W takim przypadku trzeba wypełnic formularz reklamacyjny i wysłać towar na reklamacje.
Czy montaż takich stacji jest trudny?
Montaż jest bardzo prosty (plug&play).
Czy to radia można podłączyć dodatkowy monitor?
Tak, w naszych radiach znajduje się wejście video, do którego można podłączyć dodatkowy monitor.
Czy mogę podłączyć do stacji iPhone’a?
Tak, istnieje taka możliwość. Podłącza się go przez MirrorLinka lub przez bluetooth’a.
Czy mogę prosić o wysłanie znaczenia poszczególnych kabli na wiązce?
AV-IN - wejscie wideo; VIDEO-IN - wejscie video; VIDEO-OUT - wyjscie video; CCD-AVIN/ ACK SIGHT VIDEO IN/ BACK CAR VIDEO IN/ REVERSE VIDEO IN - wejscie video dla kamery cofania; BACK-CAR/REVERSE - kabel wzbudzający kamerę; FCAM-IN wejście video dla kamery z przodu; CAMERA B+ - zasilanie przedniej kamery; MIC- mikrofon; AUX - kable aux; ANT - zasilanie anteny; AMP-CON - zasilanie wzmacniacza/ anteny; FRONT OUT R - wyjście na przedni prawy głośnik; FRONT OUT L - wyjście na przedni lewy głośnik; REAR OUR R - wyjście na tylny prawy głośnik; REAR OUT L - wyjście na tylny lewy głośnik; SUB WOOFER - wyjście na sob woofer.
Czy radio posiada w zestawie wzmacniacz antenowy?
Nie, w zestawie nie ma zewnętrzego wzmacniacza antenowego.
Po zamontowaniu radia po niecałej dobie, akumulator się rozładował. Co jest tego przyczyną?
Napisaliśmy artykuł w tej sprawie. Zapraszamy do lektury https://marsdev.pl/blog/usuwamy-usterki/dlaczego-moje-radio-2din-rozladowuje-mi-akumulator
Kupiłem u Państwa nawigację, jednak moje auto ma 2 wyjścia antenowe. Co mam teraz zrobić?
Należy dokupić odpowiednią przejściówkę
Jak powinna być podłączona kamera cofania?
Kabel sygnałowy od kamery cofania musi być podłączony do cincha CCD AV IN lub BACK CAR/REAR CAM/BACK SIGHT VIDEO IN. Czerwony luźny przewód przy kablu video od kamery musi być podłączony do przewodu wzbudzającego BACK-CAR/REVERSE/CAMERA-BACK.
Czy jest możliwość podłączenia mikrofonu zewnętrznego?
Tak, istnieje taka możliwość.
Czy canbus, który jest w komplecie wystarczy do współdziałania z Parktroniciem/PDC/czujnikami parkowania?
Tak. Wystarczy.
Komunikaty nawigacji są obcinane
Należy interesującą nas nawigację wybrać w ustawieniach pojazdu jako domyślną.
Jak przeprowadzić aktualizację MCU?
Dostaniesz od nas pliki dmcu.img oraz nupdate.img, które należy zapisać na karę micro-sd i wsadzić w slot GPS, następnie przejdź w ustawienia -> o urządzeniu i wybierz aktualizacja MCU, po restarcie wybierz "aktualizacja oprgoramowania"
Do którego Chincha podłączamy kamerę cofania
CCD AV IN/ ACK SIGHT VIDEO IN (BACK SIGHT VIDEO IN)/ BACK-CAM VIDEO IN - wejscie video dla kamery cofania
Radio samo robi Factory Reset, Factory Data Reset, Wipe, kasuje wszystkie dane
Najprawdopodobniej pod radio podpięte jest konto firmowe Google i ustawiona jest blokada ekranu (hasło. PIN, itd.). Przez to że polityka prywatności Google, jest niezgodna z używanym w naszych radiach softem, powoduje to taki oto problem. Aby tego uniknąć należy korzystać z konta prywatnego i nie ustawiać blokady ekranu.

Radia z WinCE

Jak zaktualizować system?
1. Po pobraniu pliku aktualizacyjnego, rozpakuj jego zawartość na czystą kartę SD; 2. Włóż kartę SD do slotu GPS/MAP, następnie wyjmij klucz ze stacyjki, po 10 sekundach włóż klucz i włącz zapłon. Zacznie się wtedy automatyczna aktualizacja (nie dotykaj, ani nie wyłączaj radia podczas aktualizacji) 3. Po zakończonej aktualizacji, należy włożyć kartę SD ze slotu GPS/MAP i ponownie uruchomić urządzenie.
Czy moje radio 2din do VW/SKODA/SET będzie współpracowało z oryginalnym systemem/czujnikami parkowania?
Tak, nasze radia 2din współpracują z oryginalnymi systemami. Wizualizacja będzie wyświetlana na ekranie.
Po naciśnięciu SEARCH, nie wyszukuje mi żadnego kanału WiFi, wyskakuje jedynie APN. Jak w takim razie stacja ma połączyć się z internetem?
Stacja nie posiada wbudowanego modułu WiFi, aby połączyć się z kanałami, należy zakupić dowolny modem 3G albo router USB-WiFi.
Jaki jest kod do ustawień fabrycznych / kod resetowanie ustawień?
Kod do ustawień fabrycznych to: 3711, jednak należy pamiętać, że nieumiejętne zmienianie ustawień fabrycznych może spowodować zanik niektórych funkcji radia! Nie zalecamy żadnych zmian w ustawieniach fabrycznych oprócz zmiany koloru podświetlenia klawiszy (parametr ILL COLOR). Wszystkie zmiany w ustawieniach fabrycznych robisz na swoją odpowiedzialność.
Wszystkie funkcje radia działają, jednak nie mogę oglądać filmów (jest głos, jednak nie pojawia się żaden obraz)
Jest to zabezpieczenie, aby kierowca mógł skupić swoją uwagę na drodze, a nie na filmie. Opcję tą można wyłączyć w „Nastawy” -> oglądanie video podczas jazdy (standardowo wyłączone). Należy jednak pamiętać, że oglądanie video podczas prowadzenia samochodu jest niedozwolone, nie zalecamy zmiany tego ustawienia.
Jak mogę zmienić podświetlenie przycisków?
Nastawy -> o urządzeniu -> ustawienia fabryczne (hasło: 3711) -> other -> ILL COLOR
Po podłączeniu radia w skodzie nie grają mi głośniki. Auto posiada Sound System.
Należy podłączyć radio i na 15 minut odłączyć akumulator. Po podłączeniu odczytać błędy interfejsem diagnostycznym, skasować błędy.
Jak zmienić logo na logo mojego auta?
Wejść w folder z logami aut. Kod do zmiany loga – 8888.
Czy na wyświetlaczu wyświetla się wizualizacja partkronika oraz klimatronika? Czy kamera włacza się po wbiciu biegu wstecznego?
Parktronik – tak, będzie pokazywał wizualizację. Jeżeli oryginalne radio wyświetla informację klimatronika, to nasze radio również będzie je pokazywać. Kamera włącza się automatycznie po wbiciu biegu wstecznego.
Jak zmienić ikonę logo?
Należy przytrzymać ikonę SEAT/VW/SKODA i wybrać interesujące nas logo
Czy radio wyświetla informacje z climatronica/ klimatyzacji automatycznej?
Tylko, jeśli fabryczne radio wyświetlało informację z climatronica.
Jak zrobić zrzut ekranu/screenshot?
Wchodzimy kolejno w Nastawy -> O urządzeniu -> Przywróć ustawienia fabryczne, podajemy kod 1101 -> OK. Od tego momentu zrzuty możemy robić przyciskiem NAVI.
Czy to radio połączy się z iPhon'em przez bluetooth?
Tak, bez problemu połączy się z iPhonem
Jak przywrócić ikonę RADIO na ekranie głównym?
Setiing -> about device -> factory settings -> 3711 -> main icon -> w lewej kołumnie znaleźć radio, dotknąć ikony RADIO, zmieni kolor na czerwony i po prawej stronie dotknąć dowolnyn pusty kwadrat. Zapisać zmiany przyciskiem "SAVE"
Nie mogę znaleźć opcji zmiany loga
Wchodzimy w Nastawy -> O urządzeniu. W prawym górnym rogu znajduje się przycisk "Przywróć ustawienia", należy go kliknąć oraz wpisać kod "3711". Znajdziecie się teraz w ustawieniach fabrycznych. Należy wejść w "Other", kliknąć strzałkę w dół i ustawić "Logo option" na Enable. Klikamy przycisk "Save", wracamy do głównego menu, resetujemy radio (przekręcamy kluczyk na stacyjce, aby radio nie miało zasilania), włączamy jeszcze raz i od tego momentu w nastwachj będzie opcja zmiany logo. Wchodzimy do niej wpisując kod 8888
Nie mogę wejść w zawartość karty SD
Wchodzimy w Nastawy -> O urządzeniu. W prawym górnym rogu znajduje się przycisk "Przywróć ustawienia", należy go kliknąć oraz wpisać kod "3711". Znajdziecie się teraz w ustawieniach fabrycznych. Wchodzimy w "Maic icon", klikamy na SD Card i umieszczamy ją w kafelkach po prawej stronie. Klikamy przycisk "Save", wracamy do głównego menu, resetujemy radio (przekręcamy kluczyk na stacyjce, aby radio nie miało zasilania), włączamy jeszcze raz i od tego momentu możemy wejść w zawartość naszej karty SD z menu głównego.

Radia z Androidem

Po wyciągnięciu kluczyka nie mogę włączyć radia. Dlaczego?
Wszystko działa prawidłowo. Radio zasilane jest przez CANBUS, który po wyciągnięciu kluczyka nie daje prądu na radio. Można to zmienić na tryb zasilania bezpośrednio z akumulatora. Służy do tego mała kostka 2PIN przy kablu zasilającym. Nie polecamy jednak tego zabiegu. Spowoduje to ciągłe rozładowywanie akumulatora. Więcej w naszym artykule: https://marsdev.pl/blog/usuwamy-usterki/dlaczego-moje-radio-2din-rozladowuje-mi-akumulator
Jak zmienić logo startowe w radiu z Androidem?
Proszę wejść w Ustawienia -> Pojazd (CAR) -> Ustawienia fabryczne -> kod: 126 -> LOGO -> wybrać logo -> Apply -> Exit. Nie zalecamy żadnych zmian w Ustawieniach fabrycznych oprócz zmiany Loga. Wszystkie zmiany przeprowadzasz na swoje ryzyko.
Mam radio z Androidem. Jak wrzucam w aucie bieg wsteczny, na ekranie pojawia się żółty trójkąt z wykrzyknikiem. Nie mam podłączonej kamery cofania. Czy mogę to wyłączyć?
Oczywiście. W tym celu należy wejść w Ustawienia -> Pojazd ( CAR ) -> Factory Settings -> kod 126 lub 3368 -> Other -> Probhibit Reverse zmienić na Disable -> Apply -> Exit
Nie mogę oglądać Youtube/filmów. Jest tylko głos oraz czarny ekran. Czy to świadczy o usterce radia?
Nie, jest to opcja zabezpieczająca przed rozpraszaniem kierowcy podczas prowadzenia pojazdu. Nie zalecamy wyłączania tej opcji, jednak jest to możliwe w Ustawienia -> Pojazd (CAR) -> Ustawienia jazdy -> Oglądanie video podczas jazdy.
W jaki sposób mogę korzystać z Internetu?
Można udostępnić Internet przez hotspot w telefonie lub zakupić specjalny modem. Radio nie posiada slotu na kartę GSM.
Radio słabo odbiera fale radiowe.
Należy zamontować zwykły separator antenowy, który rozwiąże ten problem.
Radio gubi fale, słychać szumy oraz słabo odbiera sygnał. Często pojawiają się zakłócenia.
Proszę sprawdzić czy przy kablu zasilającym jest luźny kabelek AMP-CON lub ANT. Jeśli jest, to musi być podłączony do luźnego kabelka AMP-CON lub ANT przy wiązce KJD 7005 RCA. Jeśli przy kablu zasilającym nie ma kabelka AMP-CON lub ANT, to do kabelka AMP-CON/ANT należy podłączyć dowolne źródło prądu 12V, np. od zapalniczki bądź od stacyjki (ACC) Jeśli przeprowadzona czynność nie da efektu należy podłączyć separator zewnętrzny Proszę sprawdzić czy przy kablu zasilającym jest luźny kabelek AMP-CON lub ANT. Jeśli jest, to musi być podłączony do luźnego kabelka AMP-CON lub ANT przy wiązce KJD 7005 RCA. Jeśli przy kablu zasilającym nie ma kabelka AMP-CON lub ANT, to do kabelka AMP-CON/ANT należy podłączyć dowolne źródło prądu 12V, np. od zapalniczki bądź od stacyjki (ACC) Jeśli przeprowadzona czynność nie da efektu należy podłączyć separator zewnętrzny.
Czy radio obsługuję 4g lte?
Tak, ale tylko modemy E171, E173, E1750, E303, E3131, E355, E367, E392(4G). Często musimy zmienić oprogramowanie modemu żeby współpracował z radiem. Więcej informacji można znaleźć na forach modemowych.
Czy do oglądania telewizji cyfrowej potrzebuje czegoś poza anteną telewizyjną?
Tak, należy dokupić specjalny dekoder DVB-T. Ewentualnie można pobrać telewizję online ze sklepu Google Play
Dostałem razem z radiem kartę SD, wkłada się ją do slotu GPS (po lewej stronie) czy do slotu SD (po prawej), i czy trzeba coś instalować z tej karty. Po naciśnięciu przycisku NAVI załącza się ISRAEL?
Kartę SD z mapami wkładamy do slotu MAP. Jeżeli w twoim urządzeniu zainstalowana jest aplikacja do nawigacji, to nie musisz nic instalować. W przeciwnym wypadku należy wejść w ApkInstaluj wybrać tam kartę SD i z tego poziomu zainstalować nawigację.
Zamontowałem kamerę i przy uruchomionym silniku występują silne zakłócenia
Zakłócenia występują przez to, że komputer wysyła impuls do żarówek żeby sprawdzić ich stan. Sprawę rozwiąże przekaźnik Samochodowy 12V 30/40A
Czy radio obsługuje zmieniarkę płyt?
Bez przeróbek niestety nie.
Po wybraniu koloru podświetlenia przycisków po około 2 sekundach podświetlenie gaśnie. Jest jakiś sposób aby to zmienić?
Proszę wejść w Ustawienia fabryczne -> hasło: 126 -> other -> wartość LED Control należy zmienić na „by power” zapisujemy przyciskiem apply i klikamy exit
Po wyciągnięciu kluczyka nie mogę włączyć radia.
Jeśli radio jest z canbusem to wszystko działa prawidłowo. Radio zasilane jest przez CANBUS, który po wyciągnięciu kluczyka nie daje prądu na radio. Można to zmienić na tryb zasilania bezpośrednio z akumulatora. Służy do tego mała kostka 2PIN przy kablu zasilającym. Nie polecamy jednak tego zabiegu. Spowoduje to ciągłe rozładowywanie akumulatora.
Jak zmienić tło na jasne/ciemne?
Proszę wejść w ustawienia - pojazd - ustawienia dodatkowe (extra settings) - tryb jasności (brightness mode) - dark (ciemny)

Radia do Alfa Romeo 159, Brera, Spyder z Androidem

Mam fabryczną nawigację, czy wasze radio będzie pasowało?
Tak, ale konieczna będzie wymiana ramki.

Radia do Audi z Androidem

Czy nawigacja będzie w pełni kompatybilna z oryginalną nawigacją Audi typu BNS 5.0? Czy nawigacja będzie współpraca ze sterowaniem kierownicy oraz ekranem na liczniku?
Tak, będzie współpracowała.
Czy radio będzie wyświetlało na zegarach informację o radiu i piosenkach?
Będzie wyświetlała częstotliwość radia oraz numer utworu.
Czy jest możliwość wyświetlania na zegarach wskazówek nawigacji oraz książkę telefoniczną?
Niestety nie ma takiej możliwości.
Mam audi A6 C5, nie działa mi sterowanie z kierownicy.
Proszę wejść w Ustawienia -> Pojazd (Car) -> Factory Settings -> kod: 126 -> CANBUS -> wybrać na liście opcje z Audi A6, standardowo wybrane jest A3 A4 TT
Audi A4 z systemem nagłośnienia BOSE. Radio trzeczszy, a głośniki strzelają.
Żeby wyeleminować problem należy dokupić taki adapter (Adapter do aktywnego systemu BOSE AUDI (ISO)). Jeśli mają Państwo kostkę Fakra, to też jest taki adapter z fakrą. https://www.elektrodor.pl/adapter-do-aktywnego-systemu-bose-audi-iso.html

Radia do BMW z Androidem

Czy radio obsłuży hifi dsp?
Niestety standardowo nie obsłuży fabrycznego dsp. Do obsługi hifi dsp potrzebny będzie dodatkowy interfejs iBUS. Można natomiast zakupić radio z wbudowanym DSP dostępnym na naszej stronie.
Czy mogę sterować z poziomu radia funkcjami komputera pokładowego?
Standardowo nie. Do sterowanie komputerem pokładowym potrzebny będzie moduł iBUS oraz aplikacja iBUS.
Radio włącza się, ale nie ma dźwięku.
WAŻNE! Jeśli radio fabryczne w Państwa samochodzie posiada:system cyfrowego przetwarzania dźwięku DSP (digital sound processing);instalację na światłowodzie;wzmacniacz Harman Kardon lub Bose;fabryczną nawigację;Należy podłączyć radio za pomocą 5m kabla do złącza w bagażniku, który też można zamówić w naszym sklepie https://marsdev.pl/kable/102-kabel-przewod-dsp-harman-kardon-bmw-e39-e46-e53.html
Czy obsługuje fabryczne webasto?
Standardowo nie, do obsługi webasto należy dokupić interfejs iBUS oraz aplikację iBUS.
Czy wszystkie przyciski na kierownicy będą działały? Czy fabryczne przyciski od obsługi telefonu da się jakoś sparować lub czy współpracują one z radiem?
Guziki na kierownicy będą działały, te do obsługi telefonu również, będą one uruchamiały aplikację do obsługi zestawu głośnomówiącego.
Mam oryginalny zestaw audio, gdy dokupię kabel na aukcji, to zachowam ten zestaw czy głośniki będą po montażu radia napędzane wzmacniaczem z radia?
Głośniki będą wzmacniane wzmacniaczem z radia, ale w każdej chwili będzie można podłączyć zewnętrzny wzmacniacz (niefabryczny).

Radia do FORD z Androidem

Czy radio współpracuję z systemem CONVERS?
Radio standaradowo nie współpracuje z systemem CONVERS+. Współpraca jest możliwa po wymianie CANBUSA i podłączeniu dwóch dodatkowych kabli.
Podłączyłem radio, jednak nie działa sterowanie z kierownicy.
Radio zostało źle podłączone, prosimy o kontakt mailowy. Prześlemy wtedy instrukcję poprawnego podłączenia.

Radia do Mercedes-Benz z Androidem

Posiadam instalację Harman/Kardon i interesuje mnie Państwa radio, gdzie w bagażniku podłącza się wspomniany w ofercie przewód?
Kabel podłączany jest w bagażniku po lewej stronie.
Czy po podłączeniu 5m kabla zostanie fabryczny wzmacniacz czy trzeba będzie go wymontować?
Zostaje fabryczny wzmacniacz, jednak robi się tak zwany „by pass” i wszystkie głośniki będą współpracować bezpośrednio z radiem.
W203 wersja przedliftowa: Po podłączeniu radio nie działa!
Jeśli podłączają Państwo radio za pomocą kabla zasilającego KJD-T0803-05T1, to do białej wtyczki musi być podpięty moduł CANBUS (brązowa puszka). To samo dotyczy innej wiązki KJD-T0901-05T2. Jeśli korzystają Państwo z tej wiązki to do niej musimy podłączyć CANBUS. Luźne kable ACC oraz ILL mają zostać luźnymi, ponieważ CANBUS poda prąd na kabel ACC (14-pin na schemacie radia) po przekręceniu kluczyka w pozycję ACC oraz na kabel ILL po włączeniu świateł drogowych lub mijania. Jeśli po podłączeniu CANBUSa do wiązki nie udało się uruchomić radia, proszę przełączyć klips B0/B1/B2/B3 w przypadku KJD-T0803-05T1 oraz B1/B2 KJD-T0901-05T2 w przypadku. Jeśli po przełączeniu klipsa B nic się nie zmieniło proszę zmierzyć napięcie na pinach 14 oraz 16 wtyczki która jest podłączana do radia (20-pinowa czarna wtyczka). Jeśli nie ma napięcia na pinach 14 i 16, proszę sprawdzić napięcie na kostce w samochodzie. Jeśli na pinach kostki auta mamy napięcie to znaczy że mamy uszkodzony CANBUS. Jeśli nie ma napięcia na pinach kostki auta, to problem leży po stronie auta Jeśli : - KJD-T0901-05T2, to niebieski AUTO-ANT podłączyć do niebieskiego ANT przy KJD 7005 RCA - KJD-T0803-05T1, to niebieski AMP-CON podłączyć do niebieskiego AMP
Jak podłączyć dekorder/konwerter światłowodu?
1. Podłączyć wtyczkę światłowodową od auta do dekodera. 2. Podłączyć przewód GND do masy w aucie. 3. AUX IN L dekodera podłączyć do RCA FRONT L OUT radia; AUX IN R dekodera podłączyć do RCA REAR R OUT radia.

Radia do OPEL z Androidem

Czy w moim oplu bedzie mozliwosc obslugi oryginalnego wyswietlacza/komputera pokladowego z poziomu tego radia?
Tak, zainstalowana jest specjalna aplikacja do obsługi komputera pokładowego. Działa ona dla każdego Opla, do którego pasują nasze stację.
Czy przy zainstalowaniu tego radia w fabrycznym komputerze pokładowym znikają opcje typu nawigacja, spalanie, temperatura nawiewu?
Nie znikają, ekran po środku kokpitu zachowa wszystkie funkcje. Nasze radio ma zainstalowaną aplikację która obsługuje komputer pokładowy
Lewy przycisk na kierownicy (od komputera pokładowego) zmienia stacje radiowe lub piosenki w odtwarzaczu. Przyciski po prawej stronie kierownicy działają jak należy. Da się coś z tym zrobić? Trochę to irytujące, że chcąc zobaczyć np spalanie przełącza się stacja radiowa.
Oczywiście. Należy wejść w: Ustawienia -> Pojazd (CAR) -> Ustawienia fabryczne (kod: 126) -> Canbus -> type -> Ustawić type 0 -> Key Mode -> Ustawić Key Mode 2 -> apply -> exit

Radia do VW Skody Seata z Androidem

Czy radio będzie współpracowało z oryginalnym modułem gps, bluetooth i kamerą cofania?
Wszystko będzie działało, poza kamerą cofania. Należy zakupić kamerę cofania kompatybilną z naszym radiem lub adapter.
Podczas grania radia zanika głos. Cisza w głośnikach i za chwilę znowu gra.
W takim przypadku trzeba dołożyć separator antenowy. Jeśli w aucie znajdują się dwie anteny, należy zakupić separator 1Xfakra-2xFAKRA.
OCTAVIA II: Stacja nie włącza się ani nie wyłącza przez zapłon. Muszę samodzielnie ją uruchomić
Z tyłu radia są przełączniki. Przełącznik 3 ma być OFF. Czyli w dolnej pozycji.

Radia do Outlandera XL

Czy to radio ma moduł do Rockforgate / ROCKFORD (Cyfrowy wzmacniacz w Outlander II) ?
Tak, w zestawie jest CANBUS dedykowany do ROCKFORD
Jak ustawić, aby radio wyłaczało się z opóźnieniem?
Aby ustawić taką opcję, musimy wejść w USTAWIENIA -> CAR(POJAZD) -> ADDITIONAL SETTINGS(DODATKOWE USTAWIENIA) -> SHUTDOWN DELAY(OPÓŹNIENIA WYŁACZANIA) i ustawić interesujacy nas czas np. 15 sekund albo minut

Radia do Fiata DUCATO

Nie działa mi sterowanie z kierownicy
Proszę sprawdzić, czy 8 pinowa kostka, wychodząca z wiązki głównej (idącej od radia do auta) jest podpięta do radia. Wejście na nią znajduje się przy gnieździe antenowym oraz wejściu na mikrofon.

Radia do Fiata BRAVO

Radio po zamontowaniu w aucie nie włącza się
Na kostce głównej znajdują się 3 żółte kable: B1,B2,B3. B1 wychodzi z kostki od strony radia, a B2 oraz B3 z kostki od auta. 2 z nich są podłączone (na kostce, którą sprawdzałem B2 połączone z B3). Aby radio się uruchomiło należy odłączyć B2 i do B3 podpiąć B1 (odwrotnie jeżeli były podpięte B1 i B3).
Auto jest wyposażone w fabryczny wzmaczniacz oraz subwoofer, ale po podłączeniu radia głośniki nie grają. Jak to rowziązać?
1. Do radia należy podpiąć wiązkę KJD7005 RCA z kablami RCA (chinchami). Na tej wiązce jest niebieski kabelek AMP-CON. 2. Z kostki fabrycznej musimy wyciągnąć PIN który zasila wzmacniacz 3. PIN od wzmacniacza musimy podłączyć do kabelka AMP-CON na wiązce KJD 7005

Radia Uniwersalne

Jak podłączyć sterowanie z kierownicy?
Musi Pan mieć schemat kostki fabrycznej. Należy znaleźć kabel który odpowiada za sterowanie z kierownicy w kostce fabrycznej i podłączyć go do kabla SWC(jest na osobnej wiązce) z tyłu radia.
Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania

Tutaj znajduję się nasza polityka Cookies