Hej!   

     W dzisiejszym artykule, przybliżę Wam opcję dostępną w naszych radiach 2 din z Androidem, dzięki której Wasze radio będzie znacznie szybciej się włączać po krótkich postojach. Opcja ta nazywa się Auto Delay (opóźnienie wyłączania po wyłączeniu stacyjki). Jest to bardzo przydatne, ponieważ dzięki temu, Wasza stacja multimedialna nie będzie się wyłączać, a jedynie przejdzie w stan uśpienia. Przebudzenie radia trwa naprawdę krótko, jest to czas nie przekraczający dwóch sekund. Dodatkowo, stacja odpali się na tym samym ekranie, na którym została wyłączona. Jest to naprawdę przydatne, jeżeli jesteśmy akurat w dłuższej trasie i mamy chwilowy postój. Po zakończeniu postoju możemy od razu ruszyć w dalszą drogę, bez konieczności ponownego włączania nawigacji, czy też naszej ulubionej aplikacji do odtwarzania muzyki jak np. Spotify.

     Włącznie tej opcji jest bardzo proste. Aby tego dokonać musimy wykonać następujące kroki:

  • Wchodzimy w „Ustawienia”
  • Szukamy zakładki „Pojazd” lub „Car” (w starszych modelach zakładka ta nie jest przetłumaczona)
  • Następnie wybieramy „Dodatkowe ustawienia” lub „Additional settings”
  • Tutaj znajduje się opcja, której szukamy po polsku nazwana jest „Opóźnienie wyłączania po wyłączeniu stacyjki”, natomiast po angielsku jest to „Auto Delay”

     Po wykonaniu wszystkich kroków ukaże się nam okno z wyborem czasu. Do wyboru będziemy mieć „Auto uśpienie”, „30 sekund”, „5 minut”, „10 minut”, „30 minut” oraz „1 godzina”. Wybór ten definiuje jak długo stacja ma pozostać w trybie czuwania. Po upłynięciu wybranego czasu radio wyłączy się i po ponownym uruchomieniu radia nastąpi standardowe włączenie, które trwa trochę dłużej niż przebudzenie. Opcja „Auto uśpienie” automatycznie wybiera przez jaki czas radio będzie czuwać, jednak nie może być to czas dłuższy niż 1 godzina. Po wybraniu interesującego nas wariantu, zacznie on automatycznie działać.

     Wiem, że niektórzy z Was mogą zadawać sobie pytanie: „Czy radio w stanie uśpienia nie będzie ciągle pobierać prądu z akumulatora, co doprowadzi do jego rozładowania?”. Już śpieszę z wyjaśnieniami. Tak, to prawda, że radio w stanie uśpienia będzie pobierać prąd z naszego akumulatora. Jednak nie mogę zgodzić się z drugą częścią tezy. Radia 2 din pobierają dosyć dużo prądu z akumulatora. Jest to spowodowane ekranem, który potrzebuje jego spore ilości do poprawnego działania. Zdarza się, że radio 2 din może rozładowywać akumulator, jednak ten problem został już omówiony w innym naszym artykule. Radio w trybie uśpienia, pobiera znacznie mniej prądu, ponieważ ekran jest wyłączony. Zarówno w najkrótszej opcji tj. „30 sekund”, jak i tej najdłuższej: „1 godzina”, radio nie będzie w stanie rozładować akumulatora, nawet jeżeli nasz akumulator nie należy do najmocniejszych.

     Mam nadzieję, że rozjaśniłem Wam opcję Auto Delay. Jeżeli macie jeszcze jakieś pytania po przeczytaniu tego artykułu, zapraszam do zadawania ich w komentarzach. Odpowiemy na wszystkie, nawet jeżeli nie będą dotyczyć tematu omawianego w tym artykule, a kto wie, może Wasze pytanie będzie na tyle ciekawe, że postanowimy zrobić osobny artykuł opisujący ten problem.